Black & White-Salon de frumusete si sanatate atat pentru femei cat si pentru barbati de toate varstele
Black White coafor , salon de frumusete , divertisment , retetare rapide , filme , muzica , jocuri.Adresa:Str.Grigore Ionescu Nr.94-96 Sector 2 Bucuresti
Lista Forumurilor Pe Tematici
Black & White-Salon de frumusete si sanatate atat pentru femei cat si pentru barbati de toate varstele | Inregistrare | Login

POZE BLACK & WHITE-SALON DE FRUMUSETE SI SANATATE ATAT PENTRU FEMEI CAT SI PENTRU BARBATI DE TOATE VARSTELE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Jamieknv la Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 55 ani
Black & White-Salon de frumusete si sanatate atat pentru femei cat si pentru barbati de toate varstele / Frumusete, sanatate , moda , cultura-Beauty, health, fashion, culture / Cucul meu de Valeriu Cercel Moderat de John_cena, SATURNAL, buddynna, indragostita20_7
Autor
Mesaj Pagini: 1
rodica
Administrator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 1544
Dragii mei, v-o spun cinstit,
Ştiţi, nu umblu cu perdea,
Cucul meu s-a ramolit,
Martoră-i nevastă-mea ;

Singurul cadou primit
De la tata, când mi-a spus,
“Fii, băiete, mulţumit
Că pe lume te-am adus !”;

Vin aseară prăfuit,
Cum vin eu de obicei
Dup-un şpriţ mai prelungit
Cu amicii buni ai mei,

Intru-n casă ca un fur,
Pe fereastră, nu port chei,
Ce să vezi, aud, v-o jur,
Cântând cucu’ ora trei (!)

Că uitai ca să vă spui
Doar un amănunt, parol,
Cucu-l am la ceas, în cui,
Pe peretele din hol ;

Pe moment, isteţ cum sînt
Şi de praf şi de sudori,
Mă apuc la fel şi cânt
Precum cucu’ de opt ori,

Că nevastă-mea, prin vis,
Cucu-l numară mereu,
Ştiind mai mult ca precis
Când pe-arenă apar eu ;

Nu cumva să vin târziu
Şi nici vorbă…afumat,
Pe la unşpe, mort sau viu
Să mă aibe vrea în pat ,

Însă azi, când m-am trezit,
Mă-ntrebă, să vezi belea,
Când aseară am venit ?!
Sorbind dulce din cafea,

“Pe la unşpe, draga mea”
Îi zic io, nevinovat,
“Da, te cred “, confirmă ea,
“Cucu l-am înumărat ,

Dar ceva este cu el,
Vreo rotiţă s-a slăbit,
De o vreme, nu mă-nşel,
Semne dă că-i ramolit,

Uite-aseară, a cântat
De trei ori, când ai venit,
S-a oprit şi-ncă o dat’,
A cântat cam răguşit,

Apoi, de vreo două ori
A zis “cucu”, a tuşit
Şi-ncă de vreo patru ori
A cântat şi-a râgâit,

Şi-n final, aşa cu scârţ,
Greu de tot a cucuit,
După care-aud un pârţ
Foarte scurt şi gâtuit”…..

Cucul meu, cadou primit
De la tata, când mi-a spus,
“Fii, băiete, mulţumit
Că pe lume te-am adus !”

M-a adus, nu zic că nu,
Da’ al dracu’ cuc din hol
S-a prostit, auzi şi tu !…
Mă va da-ntr-o zi de gol !


_______________________________________

POSTAT FOTO -
PENTRU POSTAT VIDEO -

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la