Black & White-Salon de frumusete si sanatate atat pentru femei cat si pentru barbati de toate varstele
Black White coafor , salon de frumusete , divertisment , retetare rapide , filme , muzica , jocuri.Adresa:Str.Grigore Ionescu Nr.94-96 Sector 2 Bucuresti
Lista Forumurilor Pe Tematici
Black & White-Salon de frumusete si sanatate atat pentru femei cat si pentru barbati de toate varstele | Inregistrare | Login

POZE BLACK & WHITE-SALON DE FRUMUSETE SI SANATATE ATAT PENTRU FEMEI CAT SI PENTRU BARBATI DE TOATE VARSTELE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Profil dannutzza
Femeie
25 ani
Mehedinti
cauta Barbat
25 - 52 ani
Black & White-Salon de frumusete si sanatate atat pentru femei cat si pentru barbati de toate varstele / Frumusete, sanatate , moda , cultura-Beauty, health, fashion, culture / Incaltamintea iernii 2008 Moderat de John_cena, SATURNAL, buddynna, indragostita20_7
Autor
Mesaj Pagini: 1
rodica
Administrator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 1544
Anul acesta lucrurile nu mai sunt chiar atat de simple in ceea ce priveste incaltamintea de iarna, pentru ca iarna 2008 nu ne lasa sa purtam doar cizme. Ultima tendinta in materie de incaltaminte e reprezentata de botine.

De obicei cand se apropie iarna ne gandim ca trebuie sa ne facem putina ordine in garderoba. Daca in ceea ce priveste hainele e putin mai greu sa ne decidem ce anume pastram pe raftul din fata al dressingului (nu se stie niciodata cand avem nevoie de o rochita sexy pentru o petrecere fierbinte in toiul iernii), cand vine vorba de incaltaminte, lucrurile stau relativ simplu.

Sandalele si pantofii decoltati iau o pauza binemeritata de cateva luni, dupa ce au batut strazile o vara intreaga si trec in cutii, pe raftul din spate. Urmeaza goana prin magazine dupa o pereche noua de cizme, pentru ca, in fiecare iarna tendinta se schimba, dar, in cele din urma lucrurile se rezolva. Anul acesta lucrurile nu mai sunt chiar atat de simple, pentru ca iarna 2008 nu ne lasa sa purtam doar cizme.

Ultima tendinta in materie de incaltaminte e reprezentata de botine.

Dar, ce inseamna botinele? La prima vedere botina nu e altceva decat o incaltaminte situata intre cizma si pantofi, ceva mai eleganta si mai sexi decat cizma, un fel de „pantof” potrivit pentru sezonul rece. De fapt, botinele sunt niste cizmulite mulate pe picior, cu lungime variabila, dar care nu depaseste jumatatea distantei dintre glezna si genunchi. De obicei se incheie cu fermoar pe o parte sau cu sireturi. Tocurile sunt variate, de la tco subtire la cel patrat, in functie de tinuta la care pot fi purtate.

Colectiile de iarna 2008 redefinesc insa termenul, modificand aproape in totalitate imaginea botinei clasice. Avem de-a face cu o varietate de modele, atat de diferite, incat, in final ajungem la concluzia ca botina nu mai este deloc ceea ce intelegea toata lumea prin ea.
Iata care ar fi optiunile acestei ierni:

Mini-cizmulite

Difera de botina clasica pentru ca nu sunt stranse pe picior. E ca si cum cineva s-a plictisit de cizmele pe care le-a purtat anul trecut, si le-a decupat pur si simplu, lasand gambele sa respire. Sunt foarte sic pentru ca dau impresia ca aveti picioare subtiri, asa ca nu ezitati sa le purtati cu orice tip de fusta sau rochie, chiar si cu tinute din materiale sofisticate. O pereche de mini-cizmulite din piele neagra sunt ideale pentru orice ocazie.


_______________________________________

POSTAT FOTO -
PENTRU POSTAT VIDEO -

pus acum 18 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la